eniyi10antivirüs
Reklamcı feragatnamesi
Bitdefender

Bitdefender İncelemesi

9,3
Çok İyi
Kararımız: Eğer hedefiniz benzersiz performans ve kullanım kolaylığı ise BitDefender sizi bekliyor. Hangi cihazı ya da cihazları kullandığınız fark etmeksizin ihtiyaçlarınıza uygun ürünü bulacaksınız.
Bitdefender İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.bitdefender.com/özel-teklif

Şirket Bilgileri

BitDefender, 2001 senesinde Romanya’nın Bükreş şehrinde Florin Talpes tarafından kurulmuş özel bir şirkettir. 2018’de dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıya antivirüs programı sağlayan BitDefender geçtiğimiz yıllar içerisinde yükselişini sürdürmüştür. 2018 itibarıyla global pazar payı bakımından Windows antivirüs şirketleri arasında beşinci sırada yer almaktadır.

Ödüller

BitDefender yıldan yıla sektörel ödüller ve övgüye layık görülmektedir. Yakın zamanda aldığı ödüllerden bazılarına değinmek gerekirse, geçtiğimiz sene içerisinde AV-Comparatives şirketinden birden fazla Advanced+ ödülü almış olduğunu söyleyebiliriz. Bu ödüller arasında gerçek dünya koruma ve zararlı yazılım koruması kategorilerinde ödüller yer almıştır. AV-Test ise programı en iyi performans ve en iyi koruma kategorilerinde ödüle layık görmüştür. Bunlar BitDefender’ın antivirüs koruma paketleri ile kazanmış olduğu ödüllerden sadece birkaçıdır.

Bu ödüllerin en önemlileri arasında, Gerçek Dünya Koruma, Zararlı Yazılım Koruması, Performans, Zararlı Yazılım Silme ve Yanlış Alarm testlerinde sürekli olarak Advanced+ derecesi almasıyla AV-Comparatives tarafından layık görülen Yılın Ürünü ödülü de yer almaktadır. BitDefender bu ödülü evine iki kez götürmüştür.

Güvenlik Özellikleri

Çoğu antivirüs paketinde olduğu gibi BitDefender da ücretsiz sürüm ve premium sürümlere sahiptir. Ücretsiz sürüme standart antivirüs özellikleri, tehdit savunması, fidye yazılımı ve zararlı siteleri ziyaret etmenizi engelleyen web saldırılarını önleme gibi özellikler dahildir. Ebeveyn kontrolü, güvenlik duvarı ve dosya şifreleme gibi özellikler için premium güvenlik paketlerinden birini satın almanız gerekir.

Zararlı yazılım korumasına gelince, BitDefender çoğu antivirüs paketine gölgede bırakmaktadır. AV-comparatives tarafından gerçekleştirilen bağımsız testlerde BitDefender istenmeyen saldırıları engelleme kabiliyeti bakımından en üst sıralarda yer almıştır.

Yukarıda aldığı ödüllerden bahsettik, ama antivirüs programı üzerinde yapılan bağımsız laboratuvar testleri ve BitDefender’ın sürekli olarak aldığı skorların altını yeniden çizmekte fayda var.

Bunu kısaca özetlemek gerekirse, BitDefender ağzımızı açık bırakmaya devam ediyor diyebiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz, AV-Comparatives tarafından verilen Yılın Ürünü ödülünün yanı sıra BitDefender SE Labs’tan AAA sertifikası almıştır ve verimliliği test eden bir kuruluş olan MRG-Effitas’tan da mümkün olan en yüksek test sonuçlarını almıştır. Son olarak, antivirüs programlarını değerlendiren AV-Test Enstitüsü kendine özgü bir puan sistemine sahiptir. BitDefender test edilen her kategoride mümkün olan en yüksek puan olan altı puan almıştır.

Ek Özellikler

Yukarıda belirttiğimiz üzere BitDefender ebeveyn kontrolleri sunmaktadır, ancak bu özellik sadece premium paketlerde mevcuttur. Bu paketlerde aynı zamanda webcam koruması ve güvenlik duvarı da yer almaktadır.

BitDefender tarafından hazırlanmış olan orta düzey paket VPN de içeren oldukça kapsamlı bir pakettir. Ancak paket dahil VPN’in cihaz başına günde 200 MB trafik ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu sınır üst düzey paket için de geçerlidir.

Hem orta hem de üst düzey paketlerde mevcut benzersiz özelliklerden biri de Online Bankacılık Koruması adlı özelliktir. Safepay olarak adlandırılan bu özellik size alışveriş ve bankacılık işlemlerinizin tümünü yapabileceğiniz güvenli bir tarayıcı sunar.

Kullanım Kolaylığı ve Performans

BitDefender anlaması kolay ve aradığınız şeyi kolaylıkla bulabileceğiniz bir güvenlik paneli olan yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip. Program arkaplanda çalışırken sistem performansı üzerinde çok küçük bir etkisi oluyor, bu nedenle bilgisayarınızı yavaşlatacağından endişelenmenize gerek yok. Ancak, kurulum ve ayarlar sonrasında gerçekleştirdiği ilk disk taraması sırasında bilgisayarınız büyük ölçüde yavaşlıyor.

Lisanslar ve Paket Bilgileri

BitDefender tarafından sunulan 3 temel paket arasındaki başlıca fark, sadece üst düzey paket olan 'Total Security 2019' paketinin Windows, Mac, Android ve iOS için koruma sağlamasıdır. Diğer iki paket ise sadece Windows bilgisayarlara uyumludur. Neyse ki fiyat farkı çok büyük değildir ve bir sene boyunca beş cihaza kadar koruma sağlayan üst düzey paketi seçmenizi tavsiye ederiz.

Burada şirketin sunduğu çeşitli paketler hakkında bilgiler bulabilirsiniz (daha fazlasını öğrenmek için bağlantımıza tıklayın):

Müşteri Desteği

BitDefender değerli müşterilerine destek sunmak için elinden geleni yapmaktadır. İlk seçenek olarak Bilgi Tabanında bulunan makalelerde ve nasıl yapılır videolarından oluşan geniş seçkide sorularınızın yanıtlarını arayabilirsiniz.

Eğer daha doğrudan destek seçenekleri arıyorsanız telefonda ve sohbet ile destek seçenekleri de bulacaksınız. Son olarak, BitDefender kullanan kişiler ve BitDefender çalışanlarından yardım alabileceğiniz aktif bir forum da mevcut.

Özetle

BitDefender piyasada son derece rekabetçi bir fiyata sahip olağanüstü bir antivirüs programıdır ve güvenlik bakımından orta düzey ile üst düzey paketler arasında çok büyük fark bulunmamaktadır. Bu ikisi arasında büyük fiyat farkı da bulunmamaktadır, yani birkaç liranın cebinizde kalmasını istiyorsanız orta düzey paket daha kabul edilebilir bir seçenektir.

Sadece bu ürünün aldığı yorumlar ve kazandığı ödüllere bakarak dahi BitDefender’ın sizi ve ailenizi ihtiyaç duyduğunuz tüm internet güvenliği ile koruyacağından emin olabilirsiniz.


Bitdefender Ürün Karşılaştırmaları

Bitdefender Antivirus Plus 2024
Bitdefender Internet Security 2024
Bitdefender Total Security 2024
3 cihaz
3 cihaz
5 cihaz
Windows Koruma
Eksiksiz Gerçek Zamanlı Veri Koruması
Gelişmiş Tehdit Savunması
Çok Katmanlı Fidye Yazılımı Koruması
Takip Önleyici
Ebeveyn Kontrolü
Web saldırısı önleme
Wi-Fi Güvenlik Danışmanı
Güvenli Online Bankacılık
Bitdefender VPN
Şifre Yönetici
Kimlik Avı ve Dolandırıcılık Koruması
Zayıf Nokta Değerlendirmesi
Dosya Silici
Webcam Koruması
Gizlilik için Güvenlik Duvarı
Güvenli Dosyalar
Ebeveyn Kontrolü
Dosya Şifreleme
Ağ Tehdit Önleme
Hırsızlık Önleyici
Cihazlarınızı Hızlandırır
macOS Koruması
Android Koruması
iOS Koruması
Otomatik Güncellemeler
Ücretsiz Online Destek
Bitdefender İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.bitdefender.com/özel-teklif
Bitdefender hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için düşünceleriniz paylaşın
Captcha
Bitdefender Kullanıcı Yorumları
  • “Olumsuz hiçbir şeyi yok. Onu seviyorum. Yapması gereken şeyi ve hatta daha fazlasını yapıyor. Harika çalışıyor!“
  • “Kurtuluş. Bu antivirüs tam anlamıyla harika. Bu yazılımı tavsiye etmeden duramıyorum!!! İşte 5 yıldızın nedeni.“
  • “Muhteşem. Bitdefender’ı bilgisayarımda kullanıyorum, çok iyi bir antivirüs programı. Beni şimdiden kötü niyetli kişilere karşı korudu :)“
Bitdefender İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.bitdefender.com/özel-teklif