eniyi10antivirüs

2024’de Windows Masaüstü için En İyi Antivirüs Yazılımı

Windows masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı korumak ve kişisel verilerinizi korumak için en iyi antivirüs - uzmanlarımız tarafından test edilmiş ve incelenmiştir. Aşağıdaki listede bulunan bir ürün adına tıklayarak kolaylıkla güncel fiyatları, teknik özellikleri ve her ürün hakkında ek bilgileri görebilirsiniz. Listemizde yer alan tüm antivirüs programları test edilmiş ve Windows işletim sistemi ile uyumlu bulunmuştur.

Reklamcı feragatnamesi

1 Numaralı Tavsiyemiz Birinci Sınıf Güvenlik ve Özel İndirim
EN İYİ TEKLİF
up1
TotalAV

Ödüllü antivirüs programı. Dünya çapında 10 milyon kullanıcının güvendiği program.

 • 2024’un 1 Numaralı Antivirüs Programı
 • Çok katmanlı virüs koruması ve muhteşem saptama hızı
 • VPN, Güvenlik Duvarı ve birçok diğer güvenlik unsuru içerir
 • Şimdi %84 indirimli: bağlantımız ile özel indirim!
TOTAL AV 2024’ü Hemen ÜCRETSİZ Edinin!
9,8
%100 ÜCRETSİZ!
Ücretsiz!
Siteyi Ziyaret Et
Türkçe seçeneği mevcuttur
TOTAL AV 2024’ü Hemen ÜCRETSİZ Edinin!
%50 İndirim
2
Panda

Ücretsiz VPN gibi birçok ekstra güvenlik aracı sunan rakipsiz antivirüs koruması. İnanılmaz fiyatla herkesin tavsiye ettiği güvenlik paketi!

 • Her pakete ücretsiz VPN dahildir
 • Üst düzey koruma
 • Temiz kullanıcı arayüzü
 • Performansı etkilemez
9,5
Harika
₺940,99
₺470,49'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
%50 İndirim
3down
Bitdefender

Bitdefender güvenlik çözümleri çok sayıda test merkezi ve dünya basınından sürekli olarak en iyi notları almaktadır

 • PC MAG Editörün Seçimi - Üst üste 6 yıl!
 • Windows, Android, macOS ve iOS için mutlak güvenlik
 • Dünya çapında 500 milyon mutlu kullanıcı
 • Ebeveyn kontrolü ailelere ekstra online güvenlik sağlar
9,3
Çok İyi
₺2.337,00
₺1.168,00'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
Türkçe seçeneği mevcuttur
up4
Total Adblock

 • İstenmeyen reklamları ve açılır pencereleri (pop-up) ücretsiz olarak engelleyin
 • Günlük 100 milyondan fazla reklamı engeller!
 • Kimlik avı dolandırıcılığı ve diğer kötü amaçlı web sitelerini engelleme becerisi
 • Çok daha hızlı bir web tarama deneyiminin tadını çıkarın
9,1
Çok İyi
Ücretsiz!
Siteyi Ziyaret Et

İşte Windows masaüstü güvenliği için antivirüs yazılımına ihtiyaç duymanızın nedeni


Şöyle düşünün, geceleri ön kapınızı ardına kadar açık bırakır mıydınız? Bunu yapmak, davetsiz misafirlere ve hırsızlara açık bir davet olurdu. Aynı şekilde, Windows bilgisayarınızı korumasız bırakmak, virüsler, botnet'ler, DDoS saldırıları, fidye yazılımları, kötü amaçlı yazılımlar, oltalama gibi her türlü kötü amaçlı tehdidi çekecektir.


Kullandığınız ücretsiz antivirüs programı masaüstü koruması için yetersiz


Dünyanın en popüler işletim sistemi olmak, Windows'u kesinlikle virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar için bir mıknatıs haline getiriyor. Neyse ki, Windows 8 ve üzeri her bilgisayar artık Windows Defender adlı entegre ücretsiz antivirüs programı ile birlikte geliyor. Burada sorulması gereken soru şu: bu yeterli mi? Fidye yazılımı ve casus yazılım gibi ciddi tehditleri savuşturabilir mi? Kendi başına yeterince iyi mi yoksa başka bir bağımsız yazılımla birlikte mi kullanmanız gerekiyor?

Gerçek şu ki, bilgisayarınızı ve kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için ücretsiz antivirüs yazılımlarına gerçek anlamda güvenemezsiniz. Windows 10'unuza kurulu olarak gelen gelişmiş Microsoft Defender sürümü dahi tamamen kusursuz değildir.

Yapılan araştırmalar, söz konusu fidye yazılımlarına ve sıfırıncı gün saldırılarına karşı koruma olduğunda Defender'ın diğer antivirüs yazılımlarının gerisinde kaldığını göstermiştir. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımların girşini engelleyemediği ve kötü amaçlı yazılım taramalarının tamamen başarısız olduğu durumlar olmuştur. Bir diğer nokta ise, günümüzde diğer antivirüs çözümleriyle birlikte gelen yararlı özelliklerin tümüne sahip olmamasıdır: şifre yöneticisi, ebeveyn kontrolü, yedekleme seçenekleri ve daha fazlası.

Tıpkı herhangi diğer ücretsiz antivirüs programı gibi, Defender da temel siber güvenlik koruması sağlar, ancak cihazlarımızı %100 koruma altında tutacağına güvenemezsiniz. Ne de olsa bilgisayarlarımız şifreler, kredi kartı bilgileri, banka hesap bilgileri ve kişisel fotoğraflar gibi hassas bilgilerle doludur. Windows için İyi İnternet Güvenliği artık ortalama olarak yılda 40$ 'dan daha ucuza mal oluyor, bu nedenle yalnızca birkaç lira tasarruf etmek için her şeyi riske atmaktansa koruma satın almak sizin için en iyisi olacaktır.


Windows için iyi antivirüs yazılımında nelere dikkat etmeli


En iyi antivirüs çözümünü seçmek, birçok seçeneğin mevcut olduğu zorlu bir görev olabilir. İnternetteki kimliğinizin, kişisel bilgilerinizin ve finansal bilgilerinizin tehlikede olduğu düşünüldüğünde, kesinlikle aceleye getirilecek bir karar değildir. Genel anlamda, kişisel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun önemli olduğunu düşündüğümüz birkaç faktör bulunuyor.

Her şeyden önce, sürekli güncellemeler ve otomatik taramalarla 7/24 koruma sunan bir şeye ihtiyacınız var. Bu, maksimum tespit oranını garantisi sunar, böylece herhangi bir kötü amaçlı yazılımın veya reklam yazılımının varlığını iş işten geçmeden tespit edebilirsiniz.

Oltalama ve fidye yazılımı saldırılarının genellikle eklentiler ve e-posta bağlantıları yoluyla gönderildiğini de belirtmekte fayda var. İstenmeyen posta filtreniz, bu oltalama e-postalarının çoğunu gelen kutunuzun dışında tutabilir, ama hepsini değil. Bu nedenle, oltalama saldırılarını önlemek için ekstra bir koruma katmanı sunan bir antivirüs yazılımına sahip olmak önem kazanır.

Kontrol listenizde olması gereken bir diğer şey de uyumluluktur. Mac’te en iyi şekilde çalışan ve Windows cihazlar için daha uygun olan antivirüs programları mevcuttur. Eğer bir Windows kullanıcısıysanız, kullandığınız işletim sisteminin doğru sürümünü seçtiğinizden emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Zaten Windows Defender kuruluysa antivirüs yazılımına ihtiyacım var mı?

Evet. Windows Defender, Windows 10 ile birlikte gelen standart bir antivirüs koruma planıdır ve korumasız olmaktan kesinlikle daha iyi olsa da, size en iyi korumayı sağlamakta yetersiz kalır. Çok yaygın olması ve her bilgisayarda aynı şekilde çalışması nedeniyle, siber suçluların çalışma şeklini tahmin etmesi ve onu atlatmasını çok daha kolay hale getirmiştir ve bu da sizi saldırılara karşı savunmasız bırakabilir.

Ücretli bir antivirüs yazılımı, Windows Defender'ın sunmadığı başka neler sunar?

Microsoft’un entegre güvenlik yazılımı son yıllarda epey gelişme göstermiş olsa da, en iyi üçüncü taraf şirketlerin sağladığı koruma düzeyini hala sunamamaktadır. Örneğin, günümüzde birçok antivirüs paketi, yedekleme koruması, şifre yöneticisi, ebeveyn denetimleri, cep telefonunuz ve tabletiniz için güvenlik ve hatta entegre VPN gibi kullanışlı ekstralar sunar. Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve casus yazılımlar gibi tehditlere karşı koruma açısından Microsoft Defender iyidir, ama kesinlikle en iyisi değildir. Yüksek kaliteli antivirüs paketleri genellikle çok daha fazla koruma sağlar ve sizi ve bilgisayarınızı güvende tutmakta daha iyi bir iş çıkarır.

Başka bir antivirüs yazılımı kullanırken Windows Defender’ı kapatmalı mıyım?

Kapatmanız gerekmiyor. Bu sayfada önerdiğimiz antivirüs yazılımlarının çoğu Microsoft Defender ile uyumludur ve herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Ücretli antivirüs planınız ile aynı anda çalışabilir.

Feragatname

eniyi10antivirüs.com site ziyaretçilerine ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte, tarafımızca tavsiye edilen bir yazılımı bağlantımızı kullanarak indirmeniz halinde ortaklarımızdan bir komisyon almaktayız. Bu, birlikte çalıştığımız hizmetlerin (ve ürünlerinin) sıralamasını, puanını ve sunuldukları düzeni etkiler. Bu sitede listelenen antivirüs programları onayladığımız anlamına GELMEZ. Piyasada bulunan tüm antivirüs şirketlerine yer vermiyoruz, sadece incelediğimiz şirketlerin bir listesini sunuyoruz. Bu siteyi sürekli olarak güncel tutmaya çalışıyoruz ancak sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu her zaman garanti edemeyiz. Bu sitede belirtilen tüm fiyatlar ABD doları bazındadır. Kur dalgalanmaları nedeniyle fiyatlarda küçük farklılıklar olabilir.