eniyi10antivirüs

2021’de Windows Masaüstü için En İyi Antivirüs Yazılımı

Windows masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı korumak ve kişisel verilerinizi korumak için en iyi antivirüs - uzmanlarımız tarafından test edilmiş ve incelenmiştir. Aşağıdaki listede bulunan bir ürün adına tıklayarak kolaylıkla güncel fiyatları, teknik özellikleri ve her ürün hakkında ek bilgileri görebilirsiniz. Listemizde yer alan tüm antivirüs programları test edilmiş ve Windows işletim sistemi ile uyumlu bulunmuştur.

Reklamcı feragatnamesi

1 Numaralı Tavsiyemiz Birinci Sınıf Güvenlik ve Özel İndirim
İndirim %63
1
Norton

Norton, rekabetçi antivirüs sektörünün en bilinen markalarından biridir - ve bunun haklı gerekçeleri vardır...

 • Bilgisayar, Mac veya mobil cihazınızı koruyun
 • AV-TEST 'En İyi koruma Ödülü'ne layık görülmüştür
 • Virüs Koruma Taahhüdü (Para İade Garantisi)
 • En İyi Ebeveyn Kontrolü özellikleri
9.8
Mükemmel!
₺189,99
₺69,99'dan başlayan fiyatlarla
Türkçe seçeneği mevcuttur
İndirim %40
2
Avira

Avira Antivirüs 30 yıldan uzun deneyime sahip bir Alman şirketidir, yani kalite garantisi vermektedir.

 • Küçük boyutlu güncellemeler sistem hızınızı etkilemez
 • Bilinen tüm fidye yazılımı tehditlerini anında saptar
 • Bozulmuş dosyaları onarabilir
 • Reklam yazılımı ve casus yazılımlara karşı birinci sınıf zararlı yazılım koruması
9.3
Çok İyi
₺464,00
₺279,00'dan başlayan fiyatlarla
Türkçe seçeneği mevcuttur
İndirim %60
3
BullGuard

BullGuard kullanım kolaylığı, sunduğu kapsamlı koruma ve inanılmaz bir fiyat ile sağladığı pratik ek işlevler ile ön plana çıkmaktadır.

 • Benzersiz fiyat ile inanılmaz özellikler
 • 3 katmanlı koruma ile eşsiz zararlı yazılım koruma
 • Hızlı ve idare etmesi kolay
 • Oyunseverler için Game Booster patent başvurusu yapıldı
9.1
Çok İyi
₺210,00
₺167,00'dan başlayan fiyatlarla
İndirim %50
4
Panda

Ücretsiz VPN gibi birçok ekstra güvenlik aracı sunan rakipsiz antivirüs koruması. İnanılmaz fiyatla herkesin tavsiye ettiği güvenlik paketi!

 • Her pakete ücretsiz VPN dahildir
 • Üst düzey koruma
 • Temiz kullanıcı arayüzü
 • Performansı etkilemez
8.5
Çok İyi
₺214,99
₺107,49'dan başlayan fiyatlarla

İşte Windows masaüstü güvenliği için antivirüs yazılımına ihtiyaç duymanızın nedeni


Şöyle düşünün, geceleri ön kapınızı ardına kadar açık bırakır mıydınız? Bunu yapmak, davetsiz misafirlere ve hırsızlara açık bir davet olurdu. Aynı şekilde, Windows bilgisayarınızı korumasız bırakmak, virüsler, botnet'ler, DDoS saldırıları, fidye yazılımları, kötü amaçlı yazılımlar, oltalama gibi her türlü kötü amaçlı tehdidi çekecektir.

Kullandığınız ücretsiz antivirüs programı masaüstü koruması için yetersiz


Dünyanın en popüler işletim sistemi olmak, Windows'u kesinlikle virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar için bir mıknatıs haline getiriyor. Neyse ki, Windows 8 ve üzeri her bilgisayar artık Windows Defender adlı entegre ücretsiz antivirüs programı ile birlikte geliyor. Burada sorulması gereken soru şu: bu yeterli mi? Fidye yazılımı ve casus yazılım gibi ciddi tehditleri savuşturabilir mi? Kendi başına yeterince iyi mi yoksa başka bir bağımsız yazılımla birlikte mi kullanmanız gerekiyor?

Gerçek şu ki, bilgisayarınızı ve kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için ücretsiz antivirüs yazılımlarına gerçek anlamda güvenemezsiniz. Windows 10'unuza kurulu olarak gelen gelişmiş Microsoft Defender sürümü dahi tamamen kusursuz değildir.

Yapılan araştırmalar, söz konusu fidye yazılımlarına ve sıfırıncı gün saldırılarına karşı koruma olduğunda Defender'ın diğer antivirüs yazılımlarının gerisinde kaldığını göstermiştir. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımların girşini engelleyemediği ve kötü amaçlı yazılım taramalarının tamamen başarısız olduğu durumlar olmuştur. Bir diğer nokta ise, günümüzde diğer antivirüs çözümleriyle birlikte gelen yararlı özelliklerin tümüne sahip olmamasıdır: şifre yöneticisi, ebeveyn kontrolü, yedekleme seçenekleri ve daha fazlası.

Tıpkı herhangi diğer ücretsiz antivirüs programı gibi, Defender da temel siber güvenlik koruması sağlar, ancak cihazlarımızı %100 koruma altında tutacağına güvenemezsiniz. Ne de olsa bilgisayarlarımız şifreler, kredi kartı bilgileri, banka hesap bilgileri ve kişisel fotoğraflar gibi hassas bilgilerle doludur. Windows için İyi İnternet Güvenliği artık ortalama olarak yılda 40$ 'dan daha ucuza mal oluyor, bu nedenle yalnızca birkaç lira tasarruf etmek için her şeyi riske atmaktansa koruma satın almak sizin için en iyisi olacaktır.

Windows için iyi antivirüs yazılımında nelere dikkat etmeli


En iyi antivirüs çözümünü seçmek, birçok seçeneğin mevcut olduğu zorlu bir görev olabilir. İnternetteki kimliğinizin, kişisel bilgilerinizin ve finansal bilgilerinizin tehlikede olduğu düşünüldüğünde, kesinlikle aceleye getirilecek bir karar değildir. Genel anlamda, kişisel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun önemli olduğunu düşündüğümüz birkaç faktör bulunuyor.

Her şeyden önce, sürekli güncellemeler ve otomatik taramalarla 7/24 koruma sunan bir şeye ihtiyacınız var. Bu, maksimum tespit oranını garantisi sunar, böylece herhangi bir kötü amaçlı yazılımın veya reklam yazılımının varlığını iş işten geçmeden tespit edebilirsiniz.

Oltalama ve fidye yazılımı saldırılarının genellikle eklentiler ve e-posta bağlantıları yoluyla gönderildiğini de belirtmekte fayda var. İstenmeyen posta filtreniz, bu oltalama e-postalarının çoğunu gelen kutunuzun dışında tutabilir, ama hepsini değil. Bu nedenle, oltalama saldırılarını önlemek için ekstra bir koruma katmanı sunan bir antivirüs yazılımına sahip olmak önem kazanır.

Kontrol listenizde olması gereken bir diğer şey de uyumluluktur. Mac’te en iyi şekilde çalışan ve Windows cihazlar için daha uygun olan antivirüs programları mevcuttur. Eğer bir Windows kullanıcısıysanız, kullandığınız işletim sisteminin doğru sürümünü seçtiğinizden emin olun.

Feragatname


eniyi10antivirüs.com site ziyaretçilerine ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte, tarafımızca tavsiye edilen bir yazılımı bağlantımızı kullanarak indirmeniz halinde ortaklarımızdan bir komisyon almaktayız. Bu bilgileri mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışıyoruz, ama her zaman güncel olduklarına dair garanti veremeyiz.