eniyi10antivirüs

Mac için En İyi Antivirüs Programı

Eğer bir Mac sahibiyseniz ve hangi antivirüs programının en iyi korumayı sunduğunu bilmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu sitede Mac cihazlar için 2024’un en iyi antivirüs programlarını listeledik. Bu listede bulunan her ürün, özellikle Mac sistemleri korumak için tasarlanmış olması ve virüsler ve zararlı yazılımları bulmak ve silmekte yüksek başarı elde etmiş olması nedeniyle seçilmiştir.

Reklamcı feragatnamesi

1 Numaralı Tavsiyemiz Birinci Sınıf Güvenlik ve Özel İndirim
%84 İndirim
1
TotalAV

Ödüllü antivirüs programı. Dünya çapında 10 milyon kullanıcının güvendiği program.

 • 2024’un 1 Numaralı Antivirüs Programı
 • Çok katmanlı virüs koruması ve muhteşem saptama hızı
 • VPN, Güvenlik Duvarı ve birçok diğer güvenlik unsuru içerir
 • Şimdi %84 indirimli: bağlantımız ile özel indirim!
9,5
Harika
₺4.279,00
₺683,00'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
Türkçe seçeneği mevcuttur
%50 İndirim
2
Panda

Ücretsiz VPN gibi birçok ekstra güvenlik aracı sunan rakipsiz antivirüs koruması. İnanılmaz fiyatla herkesin tavsiye ettiği güvenlik paketi!

 • Her pakete ücretsiz VPN dahildir
 • Üst düzey koruma
 • Temiz kullanıcı arayüzü
 • Performansı etkilemez
9,4
Çok İyi
₺940,99
₺470,49'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
%50 İndirim
up3
Bitdefender

Bitdefender güvenlik çözümleri çok sayıda test merkezi ve dünya basınından sürekli olarak en iyi notları almaktadır

 • PC MAG Editörün Seçimi - Üst üste 6 yıl!
 • Windows, Android, macOS ve iOS için mutlak güvenlik
 • Dünya çapında 500 milyon mutlu kullanıcı
 • Ebeveyn kontrolü ailelere ekstra online güvenlik sağlar
9,2
Çok İyi
₺2.337,00
₺1.168,00'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
Türkçe seçeneği mevcuttur

Mac gerçekten de antivirüs programı gerektirir mi?


Mac bilgisayarların Windows gibi diğer platformlara göre daha az saldırıya uğradığı bir gerçek olsa da bu onları dokunulmaz yapmamaktadır.

Mac bilgisayarların Windows’a göre daha güvenli olduğu şu iki nedenle doğrudur: Teknik olarak Mac bilgisayarları kötü amaçlı kullanmak Windows bilgisayarlara kıyasla daha zordur. Apple’ın güvenlik farkındalığı yüksektir ve işletim sistemlerine sızmak Windows’a göre daha zordur.

İkinci neden ise Windows bilgisayar sayısıyla kıyaslandığında mevcut Mac sayısının çok daha az olmasıdır. Yani söz konusu Mac olduğunda siber suçluların kötüye kullanabilecekleri hedef sayısı daha azdır ve bu cihazları ele geçirmek daha zordur. Birkaç sene öncesine kadar Mac kullanıcılarını hack’lemeye değmiyordu.

Ancak, Mac cihazların popülerliği artıyor, bu yüzden de bir Mac sahibiyseniz aşırı güvene kapılmamaya çalışın. Zararlı yazılım tehdidi Mac kullanıcıları için çok kısa sürede artmış bulunuyor. Saptanan tehditler 2018’in son çeyreğinden 2019’un ilk çeyreğine %60’tan fazla arttı. Reklam yazılımları da aynı süre zarfında %200 artarak çok daha sık görülmeye başlandı.

Siber suçlular gittikçe daha akıllı yöntemler deniyor ve daha fazlasını istiyorlar. Dünya çapındaki siber suçların günümüzde global uyuşturucu pazarından daha fazlasını kazandıkları tahmin ediliyor.

Böylece risk de artıyor ve işte bu nedenle korumaya ihtiyacınız var. Artık siber güvenlik hiç olmadığı kadar önemli ve iyi bir antivirüs programı, internette güvende olmaya başlamak için en iyi yerdir.


Antivirüs Programı İnternette Korunmanıza Nasıl Yardımcı Olur


Çoğu kişinin emniyet kemeri takıp takmamayı ya da bisiklet sürerken kask takıp takmamayı iki kez düşünmezken, onları koruyacak düzgün bir antivirüs programı olmaksızın internette her türlü web sitesine girip çıkarak saatler harcamayı göze almaları oldukça şaşırtıcı.

Eksiksiz bir antivirüs paketi Mac bilgisayarınızdan zararlı yazılımları uzak tutar, cihazınızın daha hızlı çalışması sağlar ve sizi potansiyel fidye yazılımları, kimlik avcılığı veya özel dosyalarınız ve fotoğraflarınızı hedef alabilecek diğer saldırılara karşı korur.

Yukarıda size tavsiye etmiş olduğumuz Mac için en iyi antivirüs programları arkaplanda çalışır, sisteminizi yavaşlatmaz ve sizi koruduğunu fark etmeseniz de bilgisayarınızı her türlü olağan şüphelilere karşı korur: virüsler, Truva atları, kurtlar ve diğer zararlı yazılımlar.

Doğru güvenlik paketi, size zararlı yazılım koruması sağlamasının yanı sıra iki yönlü güvenlik duvarları, sosyal medya koruması ve çocuklarınız varsa çok sayıda ebeveyn kontrolleri gibi birçok gizlilik ve güvenlik özelliği de sunar.


Mac için ücretsiz antivirüs kurmalı mıyım?


Windows ile kıyasla Mac için hazırlanmış iyi ve ücretsiz antivirüs araçlarının sayısı daha az olsa da hiç antivirüs yüklememektense ücretsiz antivirüs yüklemek daha iyidir.

Bunu söyledikten sonra, ücretli bir premium güvenlik paketi satın almanın ekstra avantajları olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ücretsiz antivirüs programı size bir güvenlik duvarı, daha fazla koruma için VPN, gerçek zamanlı güvenlik güncellemeleri, ebeveyn kontrolü, otomatik veri yedekleme ve e-posta ve fidye yazılımı koruması sunmayacaktır.

Hayattaki diğer her şey gibi ne kadar verirseniz o kadar alırsanız ve hiçbir gizlilik endişesi olmadan internette gezinmek istiyorsanız Mac için en iyi güvenlik programını satın almak için birkaç liraya kıymanızı tavsiye ederiz.

Bu yazılımların ücretli sürümleri genellikle 300₺’den daha düşük fiyatlarla yıllık abonelik fırsatları sunmaktadır. Eğer hala emin değilseniz Intego özel indirimimiz hala devam ediyor.

- en sevdiğimiz Mac antivirüs programı. Eksiksiz koruma paketini sadece 19.99$ fiyatla satın alabilirsiniz, eski fiyatı ,49,99$’dı! Yani tam şu anda buraya tıklayarak %60 indirimden faydalanabilirsiniz.

Geceleri evinizin kapısını kilitlemeyi unutmazsınız. Mac ve iPhone cihazlarınızın da güvende olmak için kilitlenmeye ihtiyaçları var. Ne de olsa saldırıya uğradıktan sonra zararı gidermeye çalışmaktansa bir saldırıyı önlemek çok daha kolaydır.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Mac bilgisayarlara virüs bulaşır mı?

Genel kanının aksine, Mac bilgisayarlara da virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımlar bulaşabilir. Sadece bu da değil, Mac bilgisayarınız da hack’lenebilir! Mac kullanıcıları arasında daha az hack’lenme olayına rastlanmasının nedeni, bu bilgisayarın çok daha az kullanılmasıdır. Bilgisayar korsanlarının, Mac’in %10 pazar payına kıyasla pazarın yaklaşık %90'ını oluşturan Windows kullanıcılarını hedef almaları ekonomik açıdan daha mantıklıdır.

Mac bilgisayarlarda entegre antivirüs yok mu?

Var, ama tıpkı Windows Defender gibi o da en iyimser ifadeyle iptidaidir. XProtect, Apple’ın kötü niyetli olarak tanımladığı sadece bir avuç dosyayı “tespit” edebilmektedir. Örneğin, kimlik avı/fidye yazılımı saldırısı gibi bir tehdit Apple'ın özellikle listelemiş olduğu tehditler dışında kalıyorsa, Mac®'iniz sizi koruyamaz.

Ama bilgisayarı sıfırlamak virüslerden kurtulmayı sağlar, değil mi?

Öncelikle, burada bahsettiğimiz şey basit bir yeniden başlatma değil. Fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekir ki bu da sabit diskin ve dolayısıyla da dosyalarınızın silinmesi demektir. Bunu yapsanız dahi virüsler ve kötü amaçlı yazılımların her türlü kalıntısını sileceğinin bir garantisi yoktur. Elinizdeki en iyi seçenek ne mi? "Tedbir tedaviden iyidir" sözü burada geçerlidir, yani Mac'inizi iyi bir antivirüs yazılımıyla korumak daha iyidir.

Feragatname

eniyi10antivirüs.com site ziyaretçilerine ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte, tarafımızca tavsiye edilen bir yazılımı bağlantımızı kullanarak indirmeniz halinde ortaklarımızdan bir komisyon almaktayız. Bu, birlikte çalıştığımız hizmetlerin (ve ürünlerinin) sıralamasını, puanını ve sunuldukları düzeni etkiler. Bu sitede listelenen antivirüs programları onayladığımız anlamına GELMEZ. Piyasada bulunan tüm antivirüs şirketlerine yer vermiyoruz, sadece incelediğimiz şirketlerin bir listesini sunuyoruz. Bu siteyi sürekli olarak güncel tutmaya çalışıyoruz ancak sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu her zaman garanti edemeyiz. Bu sitede belirtilen tüm fiyatlar ABD doları bazındadır. Kur dalgalanmaları nedeniyle fiyatlarda küçük farklılıklar olabilir.