eniyi10antivirüs

2024’in Tablet için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Aşağıda önerdiğimiz antivirüs yazılımları listesi, tabletinizi yavaşlatmadan korumanıza yardımcı olacaktır. Cihazınızı günümüzün önde gelen antivirüs uygulamaları ile koruyun.

Reklamcı feragatnamesi

1 Numaralı Tavsiyemiz Birinci Sınıf Güvenlik ve Özel İndirim
%80 İndirim
1
TotalAV

Ödüllü antivirüs programı. Dünya çapında 10 milyon kullanıcının güvendiği program.

 • 2024’un 1 Numaralı Antivirüs Programı
 • Çok katmanlı virüs koruması ve muhteşem saptama hızı
 • VPN, Güvenlik Duvarı ve birçok diğer güvenlik unsuru içerir
 • Şimdi %84 indirimli: bağlantımız ile özel indirim!
9,5
Harika
₺349,37
₺69,87'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
Türkçe seçeneği mevcuttur
%50 İndirim
2
Panda

Ücretsiz VPN gibi birçok ekstra güvenlik aracı sunan rakipsiz antivirüs koruması. İnanılmaz fiyatla herkesin tavsiye ettiği güvenlik paketi!

 • Her pakete ücretsiz VPN dahildir
 • Üst düzey koruma
 • Temiz kullanıcı arayüzü
 • Performansı etkilemez
9,4
Çok İyi
₺940,99
₺470,49'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
%50 İndirim
3down
Bitdefender

Bitdefender güvenlik çözümleri çok sayıda test merkezi ve dünya basınından sürekli olarak en iyi notları almaktadır

 • PC MAG Editörün Seçimi - Üst üste 6 yıl!
 • Windows, Android, macOS ve iOS için mutlak güvenlik
 • Dünya çapında 500 milyon mutlu kullanıcı
 • Ebeveyn kontrolü ailelere ekstra online güvenlik sağlar
9,1
Çok İyi
₺2.281,99
₺1.140,82'dan başlayan fiyatlarla
Siteyi Ziyaret Et
Türkçe seçeneği mevcuttur

Tabletlerin virüsler ve kötü niyetli yazılım tehlikesinden uzak olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün...


Google'ın tehlikeli uygulamaları platformdan atma çabasına rağmen, sırf geçtiğimiz sene Play Store'da gizlenen toplam 172 zararlı uygulama bulundu.

Bu kötü amaçlı uygulamalar keşfedildiğinde, o ana kadar 335 milyon gibi büyük bir indirme sayısına ulaşmışlardı!

Kötü amaçlı yazılımlarla dolu bu uygulamalar, oyunlarda, gömülü uygulamalarında, telefon temalarında, fotoğraf düzenleme ve daha fazlasında meşru uygulamalar gibi görünerek Google'ın App Defense Alliance'ını geçmeyi başarmıştır.

Gerçekte ise bu kötü uygulamalar kişisel bilgilerinizi, giriş bilgilerinizi ve hatta parmak izinizi çalmayı amaçlıyordu!

Araştırmacılar aynı zamanda yeni bir clicker malware ailesini keşfetti: “BearCloud” ve “Haken”. Bir clicker, tıklama başına ödeme bazında gelir elde etmek için kullanıcıyı taklit ederek ve reklamlara "tıklayarak" reklam sahtekarlığı yapan bir tür truva atıdır.

Bu yazının yazıldığı zamanda BearCloud 78 milyondan fazla indirmeye ulaşırken Haken ise 50.000’den fazla indirilmişti.

Moda uygulamalarından abonelik dolandırıcılığı uygulamalarına kadar kendilerini işlev uygulamaları olarak gizleyen sayısız zararlı uygulama örneği bulunmaktadır. Ve düzenli olarak resmi olmayan üçüncü taraf mobil uygulama mağazalarından uygulamalar yüklüyorsanız, riskler daha da fazladır.

Yani, iPad, Amazon Fire HD, Samsung Galaxy tab veya başka herhangi bir tablet için antivirüs yazılımına ihtiyacınız olup olmadığını hala merak ediyorsanız, kısa cevap yüksek sesle EVET olacaktır!

Antivirüs olmadan kişisel bilgilerinizi, finansal kayıtlarınızı, önemli dosyalarınızı, yeri doldurulamaz fotoğrafları ve daha fazlasını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.


Tablet için En İyi Antivirüs Çözümünü Belirlerken Neleri Test Ediyoruz


Özellikle tablet koruması için tasarlanmış antivirüs ürünleri geliştiren çok sayıda saygın güvenlik şirketi bulunuyor. Araştırmamızı ve sonrasında da sıralamamızı yaparken aşağıdakileri dikkate aldık:

1. Virüslere, fidye yazılımlarına, casus yazılımlara, Trojan’lara, solucanlara ve diğer büyük tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlıyor mu?
2. Çalışma hafızası ve işlemci hızı üzerinde olumsuz bir etkisi var mı?
3. Gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım saptama ve kaldırma imkanı sunuyor mu?
4. Ek olarak hangi güvenlik özelliklerini sunuyor (varsa)?
5. Güvenilir, verimli ve kullanımı kolay mı?
6. Bağımsız test laboratuvarları, kullanıcı incelemeleri ve tüketici raporları hakkında ne söylüyor?
7. Birden fazla müşteri desteği seçeneği sunuyor mu - telefon, e-posta ve sohbet?


Tablet için önde gelen antivirüs uygulamalarında olmazsa olmaz özellikler:


Dünyanın en büyük antivirüs ve güvenlik şirketlerinin en popüler yardımcı programlarından bazılarını test edip inceledikten sonra, en iyi antivirüs çözümünün cihazınızı geleneksel kötü amaçlı yazılım ve virüs türlerine karşı korumanın ötesine geçtiği sonucuna varabiliriz.

Yukarıda tavsiye emiş olduğumuz güvenlik uygulamaları aynı zamanda bunları da yapar:

+ Yeni virüsleri ve ortaya çıkan tehditleri 7/24 taradığı için gerçek zamanlı cihaz koruması sunar
+ Gereksiz dosyaları tarayıp silerek tabletinizde yer açar
+ Kullanılmayan ve gereksiz uygulamaları kapatarak veya silerek pil ömrünü uzatır
+ Otomatik yedekleme ve veri kurtarma koruması sunar, böylece bir daha asla tek bir dosyanızı dahi kaybetmezsiniz
+ İnternette anonim gezinme, yayın izleme ve indirme için hızlı ve güvenli bir VPN ile birlikte gelir
+ Kafelerde, otellerde, havalimanlarında ve diğer açık ağları kullanırken bilgisayar korsanlığını önlemek için tüm Wi-Fi ağlarının güvenliğini sağlar.
+ Şifre yöneticisi aracılığıyla şifrelerinizi, adreslerinizi ve diğer önemli notlarınızı korur
+ Çocuklarınızın cihazlarını izlemenize ve yönetmenize yardımcı olacak ebeveyn kontrolünü sunar

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Tabletimde virüs korumasına hala ihtiyacım var mı?

Evet! Her şeyin birbirine bağlı olduğunu unutmayın. Bilgisayarınız, telefonunuz ve tabletinizle senkronize edilmiştir ve pratikte dosyalarınız ve verilerinize aynı erişimi paylaşır. Dolayısıyla, sadece ana bilgisayarınızı değil tüm cihazlarınızı eşit olarak korumak önemlidir. Ne de olsa bir cihazınız hack’lenirse diğer tümü risk altına girer. Neyse ki, önerdiğimiz antivirüslerin çoğu birden fazla cihazı kapsar, böylece kendinizi ve ailenizi en yeni virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, reklam yazılımlarına ve diğer tehditlere karşı koruyabilirsiniz!

Tabletlerde zaten entegre antivirüs koruması yok mu?

Evet, çoğu tablette var. Ama entegre güvenlik yazılımları nadiren güncellemeler alır, yani hızla gelişen tehditlere ayak uyduramaz. Ayrıca, sizi oltalama, kimlik hırsızlığı, fidye yazılımı ve gizlilik sızıntılarına karşı da koruyamaz.

Tabletime nasıl kötü amaçlı yazılım bulaşır?

Tabletinizi kötü amaçlı yazılımlara, virüslere, Trojan virüslerine ve diğer güvenlik tehditlerine açık hale getiren iki şey vardır: uygulamalar ve indirmeler. E-postanızdaki bilinmeyen bir bağlantıya tıkladığınızda veya bir web sitesinde açılır bir reklam açtığınızda, siz farkına dahi varmadan siber suçlular cihazınıza kötü amaçlı bir dosyayı otomatik olarak indirebilir. Üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmek sizi, bilgisayar korsanlarının şifrenizi çalmak, dosyalarınızı silmek ve daha fazlası için kullandığı kötü amaçlı yazılım yüklü uygulamalara da maruz bırakır.

Fabrika ayarlarına dönerek virüslerden kurtulabilir miyim?

Fabrika ayarlarına dönmek, potansiyel olarak virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları silmenin bir yoludur, ancak her zaman işe yaramaz. Ayrıca, fabrika ayarlarına dönmek sadece potansiyel tehditlerini silmekle de kalmaz. Fotoğraf, videolar, dosyalar ve kaydedilmiş ayarlarınızı silerek telefonunuzu ilk aldığınız andaki durumuna geri getirir. Bunun yerine neden iyi bir antivirüs yüklemeyesiniz? Böylece en başından tabletinize virüs bulaşması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bir antivirüs programının tabletimle uyumlu olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bu sayfada önerdiğimiz en iyi antivirüs uygulamalarının tümü, bunlarla sınırlı olmamak üzere, büyük tablet markalarıyla uyumludur: Samsung Galaxy Tab, Apple iPad, Lenovo, Amazon Fire, Huawei ve Xiaomi.

Feragatname

eniyi10antivirüs.com site ziyaretçilerine ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte, tarafımızca tavsiye edilen bir yazılımı bağlantımızı kullanarak indirmeniz halinde ortaklarımızdan bir komisyon almaktayız. Bu, birlikte çalıştığımız hizmetlerin (ve ürünlerinin) sıralamasını, puanını ve sunuldukları düzeni etkiler. Bu sitede listelenen antivirüs programları onayladığımız anlamına GELMEZ. Piyasada bulunan tüm antivirüs şirketlerine yer vermiyoruz, sadece incelediğimiz şirketlerin bir listesini sunuyoruz. Bu siteyi sürekli olarak güncel tutmaya çalışıyoruz ancak sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu her zaman garanti edemeyiz. Bu sitede belirtilen tüm fiyatlar ABD doları bazındadır. Kur dalgalanmaları nedeniyle fiyatlarda küçük farklılıklar olabilir.