eniyi10antivirüs
Avast

Avast İncelemesi

8,9
Çok İyi
Kararımız: AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen dört testte Avast üç Advanced+ ve bir de Advanced sonucu almıştır. Bu bana göre yeter de artar. Avast kesinlikle ilk 10 içinde yer almayı hak ediyor.
Avast İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.avast.com/özel-teklif

Şirket Bilgileri

Avast 1988 tarihinde Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde kurulmuş ve borsada işlem gören bir şirkettir. Şirketin kurucuları Eduard Kucera ve Pavel Baudiš olmuştur. Şirketin iştirakleri arasında AVG technologies ve HideMyAss yer alır! Şirket günümüzde yaklaşık 1700 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Ödüller

Piyasaya sürdüğü Windows güvenlik yazılımı ile Avast ödüller ve övgü almaya devam etmektedir. Aldığı ödüller arasında PCMag’den En İyi Ücretsiz Zararlı Yazılım Koruması için Editörün Seçimi ödülü ve AV-Comparatives şirketinden Gerçek Dünya Koruma test kategorisinde Advanced+ ödülü yer almaktadır. Şirket aynı zamanda En Çok İndirilen program olması ile CNET tarafından da övgü almıştır.

Güvenlik Özellikleri

Yukarıda da belirtildiği üzere Avast özellik bakımından zengin bir antivirüs programı sunmaktadır. Koruma ihtiyacı duyduğunuz cihazın bir bilgisayar, bir Mac, Android, Apple ürünü ve hatta Nesnelerin İnterneti cihazlarınız olması fark etmeksizin Avast size uygun güvenlik paketine sahiptir. Ücretsiz paket, üstün zararlı yazılım koruması, Wi-Fi ağınızdaki zayıf noktalara karşı güvenlik ve şifrelerinizi güvence altına almak için bir şifre kasası sunmasıyla oldukça standart bir pakettir.

Bağımsız testlerde aldığı sonuçlara bakıldığında bu yazılım son derece etkileyicidir. Avast, rakiplerini geride bırakarak tutarlı bir şekilde en üst sırada yer almıştır. Örneğin, AV-Test Enstitüsü tarafından yapılan testler 4 farklı kategoride sonuçlar vermektedir ve en yüksek skor 18 olmaktadır. Avast’ın skoru ise 17,5 olmuştur. Böylesine yüksek sonuçlar ve hatta daha fazlası Avast antivirüs için bir standart haline gelmiştir.

Zararlı yazılım ve kimlik avı korumasına gelecek olursak, Avast’ın arkanızda olduğundan emin olabilirsiniz. Kimlik avı sitelerinin sayısındaki büyük artış ve bu amaçla siteler yaratmanın kolaylığı düşünülecek olursa, günümüzde gafil avlanmamak için tüm cihazların bir çeşit koruma altında olması bir zorunluluk haline gelmiştir. Avast sizi kimlik avı saldırılarından koruma konusunda da en iyi puanları almaktadır. Kısa süre önce gerçekleştirilen bağımsız bir testte Avast çok çeşitli test örneklerinin %98’ini engelleyerek müthiş bir sonuç ortaya koymuştur.

Ek Özellikler

Bazı rakiplerinin aksine Avast Ebeveyn Kontrolü sunmamaktadır. Bununla birlikte, herkesin ebeveyn olmadığını düşünecek olursak bunun etkisi tartışılabilir. Web kameranızı çalışır konumda bırakıyorsanız ya da cihazınızda artık ihtiyaç duymadığınız hassas belgeler varsa daha üst düzey paketlerde sunulan bazı özellikler ilginizi çekebilir. Bunlar arasında web kamerası casusluğunu durduran yeni bir özellik ve sisteminizde bulunan ama artık kullanmadığınız hassas dosya ve belgeleri kalıcı olarak silen bir özellik de yer almaktadır. Avast’ın sunduğu en üstün paket olan Ultimate aynı zamanda bir VPN ve bir de tam donanımlı şifre yönetici içermektedir.
Bu şifre yönetici, diğer paketlerde sunulan şifre yöneticilerden çok daha gelişmiştir.

Kullanım Kolaylığı ve Performans

Kurulumu hızlı ve kolaydır ve kullanıcılara Avast’ın kişisel olmayan verileri nasıl işlediği hakkında ön bilgilendirme yapılmaktadır ve isterseniz bu verileri paylaşmamayı seçme hakkı sunulur. Programın ana penceresi ya da kullanıcı paneli iyi düzenlenmiştir ve aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Performans ve yazılımın çalışırken sisteminiz üzerindeki etkisi bakımından Avast, AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen testlerde genel anlamda mükemmel sonuçlar vermiştir. Bu testlere göre çoğu durumda programın sisteminiz üzerinde hiçbir fark edilir etkisi olmamaktadır. Bununla birlikte, antivirüs ilk kurulduğunda ve ilk kez çalıştırıldığında performansta bir miktar düşüş olması nedeniyle uygulamaların kurulması ve kaldırılmasında az da olsa performans sorunları yaşanabilmektedir. Bu ikisi haricinde Avast’ın sistem performansı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Müşteri Desteği

Avast, makaleler ve SSS’den oluşan devasa bir bilgi tabanı sunmaktadır. Aynı zamanda bir de forumları bulunur. Şirket ücretli telefon desteği hizmeti sunmaktadır ve sizinle iletişime geçilmesini istemek için bir e-posta talebi göndermek mümkündür. Bununla birlikte, yardım almak için birçok adımı aşmanız ve uzunca bir formu doldurmanız gerekecektir. Bence pek kullanıcı dostu değil.

Özetle

Yukarıda bahsettiğimiz bazı sıkıntılara rağmen Avast sağlam bir program sunmaktadır. Zararlı yazılımlar, kimlik avı—eğer ücretli bir sürüm kullanıyorsanız—ve çok daha fazlasından korunduğunuza emin olabilirsiniz. Avast birçok diğer antivirüs programından daha iyi bir performans çıkarır ve bunu makul bir ücret karşılığında yapar.

Sonuç olarak, bu programi tercih edebilirsiniz derim!


Avast Ürün Karşılaştırmaları

Free Antivirus
Premium Security, Single-Device
Premium Security, Multi-Device
Ultimate
Virüsler ve diğer zararlı yazılımları engeller
Wi-Fi ağlarındaki zayıf noktaları arar
Şifrenizi güvenceye alır
Daha güvenli alışveriş için sahte siteleri belirler
Şüpheli uygulamaları güvenle çalıştırın
Gelişmiş güvenlik duvarı ile bilgisayar korsanlarını engeller
Sinir bozucu spam ve kimlik avı e-postalarını engeller*
Fidye yazılımlar için yeni bir güvenlik katmanı ekler
Webcam casusluğunu durdurur
Hassas dosyaları kalıcı olarak siler
Uygulamaları otomatik olarak günceller
Cihazlarınıza kurun: 10 cihaza kadar gelişmiş koruma (Bilgisayar, Mac, Android ve iOS)
Avast Cleanup Premium dahil
Avast SecureLine VPN dahil
Avast Passwords Premium dahil
Avast İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.avast.com/özel-teklif
Avast hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için düşünceleriniz paylaşın
Captcha
Avast Kullanıcı Yorumları
  • “Uzun süredir Avast kullanıyorum ve her seferinde bu programdan memnun kaldım.“
  • “Hızlı, mükemmel, karmaşık değil, 5 yıldız+ Kullanımı kolay ve performansı bir harika“
  • “Dizüstü koruması vb. için iyi bir ürün. Sistem açılışı bir iki dakika gecikiyor ama sorunsuz çalışıyor.“
Avast İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.avast.com/özel-teklif