eniyi10antivirüs
Norton

Norton İncelemesi

9,8
Genel Olarak En İyi
Kararımız: "Norton antivirüs sektörün öncülerinden biridir ve PCMag.com'un Editörün Seçimi ödülünü 39 kez kazanmış bir şirkettir. Ebeveyn kontrolü özelliklerinin eşi benzeri yoktur."
Norton İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.norton.com/özel-teklif

Şirket Bilgileri

Norton, internet ve bilgisayarların yaygınlaşmaya yeni yeni başladığı ve kullanıcı güvenliğinin önem kazandığı 1990 senesinden beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirket kurulduğu tarihten bu yana faaliyetlerini işletme güvenliğinden ev güvenliğini de içine alacak şekilde genişletmiştir ve piyasaya girdiği günden bu yana egemen bir güç olmayı sürdürmüştür. Günümüzde hem ev bilgisayarları hem de mobil cihazlar için uygun güvenlik programları geliştirmeye odaklanmaktadır.

Ödüller

Norton kurulduğu günden bu yana birçok ödüle layık görülmüştür. PC Magazine 2015’te Norton’a Editörün Seçimi Ödülünü layık görmüştür ve bu da müşterilere sunduğu üstün kalite ve kullanımı yansıtmaktadır. AV-test ise yine 2015’te Norton’a İnovasyon Ödülünü vermiştir. Top Ten Reviews'ten Randall Sutherland, sunduğu kapsamlı koruma ve kullanıcı dostu tasarımını göz önünde bulundurarak Norton’a 10 üzerinden 9,2 puan vermiştir.

Güvenlik Özellikleri

Norton’un güvenlik yazılımı oldukça kapsamlıdır.

Norton bilgisayarınızı ilk olarak Akıllı Güvenlik Duvarı ile korur ve bu güvenlik duvarı hem her gün yeni virüs tanımları ile güncellenerek korumaya yardımcı olur, hem de yıllık güncelleme ile daha kapsamlı olarak yenilenir. Bu güvenlik duvarı sürekli olarak çalışır ve bilgisayara giren her şeyi kontrol eder. Bu koruma, Norton’un emin olamadığı bir şeyin bilgisayara kaydedilmek üzere olduğu zaman açılan uyarı penceresi ile yazılımın gelişmiş uyarı sisteminde en iyi şekilde görülür. Bu da size gelen veri paketlerini engelleme veya bunlara izin verme seçeneğini sunar.

Norton aynı zamanda e-posta eklentilerinden gelen tehditlerin yanı sıra Facebook bağlantıları veya mesajları da otomatik olarak tarar. Güvenlik merkezinden her zaman derinlemesine tarama yapılabilir ve bilgisayarın tamamı taratılabilir. Bu tarama bilgisayarın yavaşlamasına neden olan kullanılmayan dosyaları ya da Norton kurulmadan önce bilgisayara kaydedilmiş olan virüsleri silebilir.

Belirli Norton paketlerine güvenli VPN de dahildir. Bu özellik, kimlik hırsızlığını veya virüslerin faaliyetlerinizi takip etmesi ve hayatınız hakkında bilgiler edinmesini önlemek amacıyla gerçek IP adresinizi maskeler. Norton aynı zamanda virüslerin siz web kamerasını kullanırken sizi takip etmelerini önlemek için 'Safecam' özelliği de sunmaktadır. Bu, diğer antivirüs paketlerinde nadiren rastlanılan harika bir özelliktir.

Norton’un performansını bağımsız testlerle incelemiş olan çok sayıda güvenilir şirket bulunmaktadır. Dennis Labs, Norton’a AAA derecesi vermiş ve hassasiyet derecesini %100 olarak tanımlamıştır; bu da virüs tehditlerini tanımlama becerisini yansıtmaktadır. Bağımsız Alman test laboratuvarı AV-test Norton’a tüm kategorilerde yüksek puanlar vermiştir: Koruma için 6/6, Performans için 5,5/6 ve Kullanım için 6/6.

Ek Özellikler

Norton, yazılım paketinize bağlı olarak sabit disk hatası veya cihaz çalınması gibi durumlarda belirli bir boyuta kadar bulut yedekleme olanağı sunmaktadır.

Şifre koruma özelliği ise tüm Norton paketlerine dahildir.

Norton Dark Web Denetimi de sunmaktadır. Bu özellik, herkese açık olmayan web sayfalarından meydana gelen karanlık interneti tarayarak kişisel bilgilerinizi bulmaya çalışır ve kimlik hırsızlığı şüphesi üzerine sizi uyarır.

LifeLock ise üstün kimlik koruma üzerine odaklanan Norton özelliğidir. Bu yazılım ile karanlık internet denetimi, kredi denetimi, kimlik hırsızlığı şüphesi üzerine sizi uyaran Kimlik Uyarısı sistemi ve bilgilerinizin kaybolması durumunda finansal koruma paketi sunmaktadır. Tüm bunlar Norton’u internette birçok işlem gerçekleştiren kişiler için mükemmel bir seçenek haline getirmektedir.

Norton’un sunduğu aile koruması özelliklerinin neredeyse tüm antivirüs inceleme siteleri ve test kuruluşları tarafından sektörün en iyisi olduğu kabul edilmektedir, bu yüzden de bu özellik sizin için önemliyse antivirüs programı olarak Norton’u seçmek verilecek doğru karardır.

Kullanım Kolaylığı ve Performans

Norton uygulamaları, masaüstünden erişebileceğiniz kontrol merkezi ile kontrol edilir. Bu arayüz kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu tasarımı ile bilinmektedir.

Norton’un sunduğu çok sayıdaki özellik ve çok kapsamlı Akıllı Güvenlik Duvarı nedeniyle bilgisayarları az da olsa yavaşlattığı bilinmektedir. Bu güvenlik duvarı, bilgisayarınızla etkileşime girmeye çalışan her şeyi tarar, yani bununla sunulan eksiksiz koruma karşılığında hızda düşüş gerçekleşmektedir.

Norton, bilgisayarlarda bulunan kullanılmayan dosyaları temizleme ve gömülü virüsleri silme testlerinde birinciliği elden bırakmamaktadır. Bu istisnai titizliğin karşılığı ise bilgisayarınızın işlemlerinde yavaşlama ile ödenir.

Müşteri Desteği

Norton, haftanın günü ve saatine bakılmaksızın her zaman erişilebilen kapsamlı bir müşteri hizmetleri ağına sahiptir. Destek forumları, müşteri hizmetleri sohbet ve 7/24 telefonda canlı destek alabilirsiniz. Yazılım ile ilgili teknik sorunlar veya sorularınızı yanıtlamak için konuşabileceğiniz destek ekibi üyeleri her zaman mevcuttur.

Özetle

Norton’un antivirüs sektörünün en güçlü markalarından biri olmasının haklı gerekçeleri mevcuttur. Çoğu antivirüs şirketi böylesine kapsamlı ve işe yarar özellikler, mükemmel bir destek ve kapsamlı koruma sunmamaktadır. Başta birçok online işlem gerçekleştirenler olmak üzere ekstra aile güvenliği özelliklerine ihtiyaç duyanlar için ideal antivirüs programıdır.


Norton Ürün Karşılaştırmaları

Norton Security Standard
Norton Security Deluxe
Norton Security Premium
Tavsiye edildiği alanlar:
1 PC, 1 Mac veya 1 mobil cihaz
5 Aygıt
10 Aygıt
Virüslere, casus yazılımlara, kötü amaçlı programlara ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı korumaya yardımcı olur
Gelişmiş güvenlik, çevrimiçi olduğunuzda özel ve finansal bilgilerinizi korumaya yardımcı olur
%100 Virüsten Koruma Sözümüz dahildir: Abone olduğunuz andan itibaren bir Norton uzmanı, cihazlarınızı virüslerden korumanıza yardımcı olur; aksi halde paranızı iade eder
Tek bir abonelikle PC, Mac®, Android™ ve iOS cihazlarınızın korunmasına yardımcı olun
Kullanıcı dostu web portalı ile tüm cihazlarınız için korumanızı yönetmenize yardımcı olur
Birinci sınıf çevrimiçi aile güvenlik özellikleri içerir, böylece çocuklarınız bağlı bulundukları dünyayı güvenle keşfedebilir
Bilgisayarınızda seçtiğiniz fotoğrafları, finansal dosyaları ve diğer önemli belgeleri otomatik olarak yedekler
İhtiyaçlarınız değiştikçe daha fazla ekleme seçeneği ile PC’niz için 25 GB'lik otomatik çevrimiçi yedekleme içerir
Norton İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.norton.com/özel-teklif
Norton hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için düşünceleriniz paylaşın
Captcha
Norton Kullanıcı Yorumları
  • “İyi iş çıkarmışlar, 5 yıldız vermemek için hiçbir neden yok.“
  • “Kullanımı kolay... Her anlamda harika.“
  • “Çok iyi. Bilgisayarım daha hızlı çalışıyor. Size de öneririm. Pro sürümün bedava olmaması çok üzücü.“
  • “Bu program olmasaydı hiçbir şeyi fark etmezdim. Programın yapımcılarına teşekkür ederim.“
  • “3 küçük çocuğum var. Ebeveyn kontrolü özellikleri gerçekten iyi. Ailelerini internette güvende tutmak isteyen herkese önerilir. Birinci sınıf!“
Norton İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.norton.com/özel-teklif