eniyi10antivirüs
Reklamcı feragatnamesi
Panda

Panda İncelemesi

9,5
Harika
Kararımız: Diğerleri VPN için ek ücret talep eder. Panda Security ise herkese standart VPN sunuyor. Tek başına bu özelliği dahi bu antivirüs paketini göz önünde bulundurmak için yeterli.
Panda İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.pandasecurity.com/özel-teklif

Şirket Bilgileri

Panda Security 1990’da İspanya’nın Madrid şehrinde kuruldu. 2005’te dünyanın en büyük dördüncü antivirüs programı sağlayıcısı olmuştur. ABD ve İngiltere’de iştiraklerinin yanı sıra 44 ülkede franchise’ları bulunmaktadır. ABD’de bulunan iştiraki 2009’da merkezini Florida’nın Orlando şehrine taşımıştır. Şirket günümüzde yaklaşık 450 kişiye istihdam sağlamaktadır ve tahmini yıllık geliri 66,1 milyon dolar düzeyindedir.

Ödüller

Panda Security sürekli Editörün Seçimi ödülleri ve diğer ödüller almaktadır. Almış olduğu bazı önemli ödüller arasında AV-Comparatives şirketinin birçok Gerçek Dünya Koruma testleri sonucunda Panda Antivirüs’ü layık gördüğü ödüller yer almaktadır. Diğer ödüller arasında PCMag’ın Panda Antivirüs’ü layık gördüğü Editörün Seçimi ödülü de yer alır.

Bununla birlikte, işletmeniz için bir antivirüs çözümü arıyorsanız Panda, Adaptif Savunma yazılımı ile ipi göğüslemektedir. İngiltere’nin en nüfuzlu teknoloji sitelerinden biri olan IT Pro, Eylül 2018’de Panda Adaptive için beş yıldızlı bir inceleme yazısı kaleme almıştır.

Güvenlik Özellikleri

Sıradan bir ev için Panda Dome Advanced bence en iyi paket seçimi olacaktır. Bu pakete antivirüs, wi-fi koruma, kişisel güvenlik duvarı ve fidye yazılımı ve diğer her türlü virüslere karşı koruma dahildir. Tüm bunlara ek olarak ebeveyn kontrolleri de sunulmaktadır.

PCWorld’ün incelemesine göre Panda Wi-Fi koruması ile bir bakışta ağınızda neler olduğunu görmek mümkündür. Kullanıcı arayüzü biraz karmaşık olabilse de modeminize eklediğiniz güvenlik katmanı derhal işe koyulur ve oldukça faydalıdır. Eğer Panda modeminizin bağlantı şeklini yeterince güvenli bulmazsa size bir değişiklik yapmanızı önerecektir.

Panda, AV-Comparatives şirketinden etkileyici test sonuçları almıştır. Bu testlerin Panda’nın ücretsiz antivirüs programı üzerinde gerçekleştirildiği ve premium paketlerde de aynı bileşenlerin kullanıldığının belirtmekte fayda var. Gerçekleştirilen en son testte Panda gerçek dünya koruma testinde örneklerin %100’ünü engellemiş ve zararlı yazılımların %99,99’unu engellemiştir.

Akıllarda hiçbir soru işareti bırakmıyor. Bunlar gerçekten etkileyici sonuçlar.

Ek Özellikler

Ücretsiz sürümden premium sürüme Panda Security mükemmel bir dizi özellik sunuyor. Uygulaması kolay özellikler, bilgisayarınızı yavaşlatmayan küçük boyutlu yazım ile tam güvenlik sağlıyor. Ücretsiz sürüm sınırlı olsa da yaptığı şeyde harika bir iş çıkarıyor.

Premium paketleri arasında Essential (Standart) paketten Premium pakete çeşitli seçenekler mevcut. Standart pakete güvenlik duvarı ve Wi-Fi koruması dahil. Bunu takip eden Advanced (Gelişmiş) koruma paketi ise fidye yazılım ve tüm virüslere karşı koruma sağlıyor ve ebeveyn kontrolleri sunuyor. Complete (Tam) paketleri ise veri koruma ve şifre yönetici ile bir sonraki seviyeyi temsil ederken en üst kademedeki Premium paket tam teçhizatlı VPN ile tamamlanıyor.

Kullanım Kolaylığı ve Performans

Panda, tüm cihazlarda özdeş olan iyi ve sade bir arayüze sahip. Kullanıcı dostu ve kolay gezinme imkanı sunuyor. Bir diğer artısı ise Panda programlarının küçük boyutlu olması, yani sistem kaynaklarını kullanmıyor ve açık programları yavaşlatmıyor.

Lisanslar ve Paket Bilgileri

Windows için antivirüs dört farklı seviyede koruma sunarken Mac için antivirüs iki seviyede koruma sağlıyor.

Windows sürümünde Panda Dome Essential, Panda Dome Advanced, Panda Dome Complete ve son olarak Panda Dome Premium seçenekleri mevcut. Eğer bir Mac kullanıcısıysanız Essential veya Premium seçenekler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Hangi paketlerde hangi özelliklerin olduğunu aşağıda görebilirsiniz.

Bunların tümünün ücretsiz denemeye sahip olduklarını ve satın alma kararını vermeden önce bunları test etme şansınız olduğunu unutmayınız.

Panda Security şaşırtıcı sayıda çok özellik sunmaktadır. Eğer internette bol bol vakit geçiriyor, bir şeyler indiriyor veya başka şeyler yapıyorsanız bu fiyatların sizin için ideal olduğunu göreceksiniz. Diğer her şeyde olduğu gibi kalitenin bir bedeli vardır.

Müşteri Desteği

Mükemmel bir destek hizmet ile desteklenmiş bir antivirüs programı arayanlar için Panda Security doğru seçimdir. Pazartesi’den Cuma’ya 08:00 ile 17:00 arasında standart destek hizmetinizdedir ve premium paket sahipleri için 7/24 telefon desteği sunulur. İnternet desteği ve e-posta destek de Panda hizmetleri arasındadır ve antivirüs sektöründe destek denince Panda üst sıralarda yer alır.

Özetle

Panda’nın sunmuş olduğu ücretsiz antivirüs paketi dahi harika koruma sağlamaktadır. Premium paketlerin bundan çok daha fazlasını sunduğunu düşünmek mantıklı olacaktır. Premium yazılım ucuz olmasa da ödediğiniz paranın her kuruşuna değecektir. Söz konusu antivirüs programı olduğu zaman Panda ne yaptığını bilir.


Panda Ürün Karşılaştırmaları

ESSENTIAL
ADVANCED
COMPLETE
PREMIUM
Güvenlik Duvarı ile antivirüs koruması
Mac ve Android cihazlar gerçek zamanlı antivirüs koruması
Ücretsiz VPN - Sınırlı 150MB/gün
WiFi ağınızı bilgisayar korsanları ve meraklı komşularınızdan koruyun
Harici/USB cihazlarınızı tarayın ve onları tüm tehditlerden koruyun
Ebeveyn Kontrolü
İnternette gezinme, alışveriş ve banka işlemleri sırasında online güvenlik için kimlik koruma
Fidye yazılımı siber saldırıları ve gelişmiş tehdit koruması
Veri Kalkanı - Gizli bilgilerinizi şifreleyin
Şifre Yönetici
Temizlik Aracı
Premium Sınırsız VPN
Sınırsız Premium 7/24 Teknik Destek
Panda İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.pandasecurity.com/özel-teklif
Panda hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için düşünceleriniz paylaşın
Captcha
Panda Kullanıcı Yorumları
  • “Tüm cihazlarıma kurdum, sanırım bu her şeyi açıklıyor.“
  • “Birinci sınıf!!! En iyi antivirüs programlarından biri.“
  • “Bu harika! Bir defasında 3 aktif virüs vardı. Bir tıkla hiçbir aktif virüs kalmadı.“
  • “Yapması gerekeni yapıyor. Yapması gerekeni kusursuz bir şekilde yapıyor. Karmaşık değil, kullanımı kolay.“
Panda İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.pandasecurity.com/özel-teklif