eniyi10antivirüs
Reklamcı feragatnamesi

McAfee İncelemesi

-
Teklif Kullanılamıyor
Kararımız: "Genel anlamda, McAfee'nin başlıca özelliği sunduğu çok sayıdaki hizmet ve özelliktir; bunlar bir araya gelerek aynı güvenlik yazılımı altında çalışmaktan fayda sağlayan, makul fiyatlı ve uygulanabilir çok cihazlı planlar meydana getirmektedir."
Norton İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.norton.com/özel-teklif

Şirket Bilgileri

McAfee 1987’de John McAfee tarafından kuruldu ve kısa sürede dünyanın en büyük antivirüs programı sağlayıcılarından biri haline geldi. Yazılımları ve antivirüs yöntemlerini geliştiren şirketin popülerliği o kadar arttı ki 2011’de Intel tarafından satın alındı. O günden sonra Intel Güvenlik Bölümüne dahil oldu ve dijital piyasada ürünlerini geliştirmeye devam etti.

Ödüller

McAfee Antivirüs günümüze kadar saygın test kaynakları ve antivirüs programı değerlendirmek şirketlerinden çok sayıda ödül almıştır. McAfee Antivirüs, antivirüs programlarını test etmeye odaklanmış olan AV-Comparatives şirketinden Uç Nokta Koruma Ödülleri almıştır. AV-Test ise kullanım kategorisinde aldığı mükemmel puan ile bir ödüle layık görmüştür.

McAfee’nin aldığı ödüller bunlarla da sınırlı değil; 2018’de CRN’den Uç Nokta Güvenliği için Teknoloji Yenilikçisi Ödülü ve 2016’da G2’den Uç Nokta Güvenliği için Lider ödülü almıştır.

Tüm bunlar McAfee Antivirüs programının koruma becerilerinin mükemmel ve verimli olduğunu doğrulamaktadır. Performans puanı ise koruma becerileri kadar yüksek değildir, ancak McAfee paketleriyle sunulan çok çeşitli hizmetler düşünülecek olursa birden fazla cihaz ve kullanıcı bulunan evler için satın alınabilecek harika bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Güvenlik Özellikleri

McAfee’nin tüm antivirüs ve tarama özelliklerine merkezi ve kullanıcı dostu arayüz ile erişilebilir ve burada işlemler yapabilir, performans ölçümlerini ve bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları görüntüleyebilir ve internet aktivitesi ve veriyi denetleyebilirsiniz.

Programın antivirüs unsuru internette gerçekleştirilen derinlemesine taramalar ile sürekli olarak güncellenir ve bu da bilgisayarınızın güvenlik duvarı veritabanına katkıda bulunur. Bu güvenlik duvarı böylece zararlı dosyaları bilgisayarınızdan uzak tutar, kazara zararlı yazılım içeren bir indirme yapmamanız için dosyalar alınmadan önce sizi uyarır. Bir virüs indirilmesi halinde McAfee bilgisayarınızı tarar ve zararlı dosyayı siler, çünkü virüsün neye benzediğini bilmektedir.

En iyi antivirüs ürünlerini bulmaya odaklanan bir test merkezi olan AV-Test.org tarafından gerçekleştirilen bağımsız testlerde McAfee hem ‘kullanım’ hem de ‘koruma’ kategorilerinde 6’da 6 ile mümkün olan en yüksek puanı almıştır. Performans için ise 6’da 5 ile neredeyse mükemmeli yakalamıştır. Bu da McAfee’nin verimli ve kullanıcı dostu arayüzü ile virüslere karşı muhteşem koruma sağladığını göstermektedir.

Başka bir antivirüs test kuruluşu olan AV-Comparatives ise gerçek dünyadan koruma testleri, performans testleri ve zararlı yazılım koruma ve silme testleri kategorilerinde McAfee Antivirüs’e ödüller vermiştir. Ancak, yanlış alarm testlerinde ödül alamamıştır.

Son olarak, NSS Labs test raporuna göre McAfee kötü kullanımların %98,38’ini engellemiştir: bu bütüncül antivirüs koruma puanlamaları için mükemmel bir puandır.

Ek Özellikler

McAfee lisans paketleri tarama araçları ve zirvede performans için bilgisayar ayarları yapmaya yardımcı olan optimizasyon yazılımı ile birlikte gelmektedir. Bunlar bilgisayarınızda bulunan ve onu yavaşlatan istenmeyen dosyaların bulunması veya bilgisayarınızın kaynaklarını kullanan ama hiçbir işe yaramayan arkaplan işlemlerinin belirlenmesi ile olur.

McAfee aynı zamanda kullanıcıların kazara paylaşılmasını istemedikleri hassas dosyaların silinmesine imkan sağlayan ‘Kalıcı Sil’ özelliğine de sahiptir. Kimlik hırsızlığını önlemekte önemli bir araçtır.

Kullanım Kolaylığı ve Performans

McAfee’nin kullanıcı arayüzü, masaüstü ya da görev çubuğundan erişilebilen kullanıcı dostu bir kontrol panelidir ve düzenli bir menü ile yazılımın işlemleri üzerinde tam kontrol sağlar. Bu menüden taramalar başlatabilir, belirli dosyaları hedef alabilir, güncelleme yapabilir ya da McAfee web sitesi bağlantılarıyla ek yazılımlar satın alabilirsiniz.

Performans bakımından McAfee oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bilgisayarınızın hızı ve gücü üzerindeki etkileri, tam sistem taraması gerçekleştirirken en çok hissedilir ve bunun dışında hissedilmez. Virüslere karşı sağladığı korumanın başlıca yolu olan güvenlik duvarı günlük işlemler sırasında bilgisayarınızı yavaşlatmaz.

McAfee çok sayıda cihazı korumaktadır ve bilgisayarınız ya da cihazınızı ayarlamak, taramak veya optimize etmek için birçok özellik ve işleve sahiptir. Bu da farklı güvenlik ihtiyaçları bulunan birden fazla cihaza sahip olanlar için McAfee’yi en iyi seçim haline getirmektedir.

Müşteri Desteği

McAfee, kullanıcıların birbirlerine yardımcı olabildikleri veya McAfee geliştiricilerine geribildirim için yazılım hakkında toplu fikirler oluşturdukları forumlar sunmaktadır. Buna ek olarak, birçok yöntemle müşteri desteği de mevcuttur: sohbet, telefon ya da e-posta destek sadece birkaç tıkla bulunabilir. Ayrıca, kullanıcıların sıkça rastlanan hatalar veya problemleri çözmelerine mükemmel verimlilikle yardımcı olan sanal bir teknisyen McAfee tarafından yaratılmıştır.

Özetle

McAfee Antivirüs, özellikle birden fazla farklı cihaz bulunan evlerde kullanım için piyasada bulunabilecek en çeşitli hizmetler ve işlevleri sunan iyi tasarlanmış bir üründür. McAfee’nin kullanıcı dostu arayüzü sayesinde programı yönetmek kolaydır ve koruması altındaki bilgisayar ve cihazlara sunduğu kapsamlı koruma göz önünde bulundurulacak olursa, performans puanları kabul edilebilir düzeydedir.


McAfee Ürün Karşılaştırmaları

Bireysel
Çoklun Cihaz
Aile
1 Cihaz Koruması
5 Cihaz için Koruma
10 Cihaz için Koruma
Ödüllü Virüs Koruması
İnternette Güvenli Gezinme
Performans Optimizasyonu
Çok Cihaza Uyum
Kimlik Hırsızlığına Karşı Koruma
Online Güvenlik Uzmanlarına Her Zaman Erişim
Şifre Yönetici
Ev Ağı Güvenliği
Kimlik Hırsızlığına Karşı Koruma
Güvenli Aile
Norton İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.norton.com/özel-teklif
McAfee hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için düşünceleriniz paylaşın
Captcha
McAfee Kullanıcı Yorumları
  • “TEŞEKKÜRLER!!! Bilgisayarımı ne zaman açsam bir internet sayfasını açan bir virüs vardı, ama artık yok, teşekkürler (^_^)“
  • “Süper harika! İki virüs vardı ve beni bunlardan kurtardı.“
  • “Olmazsa olmaz! Bu yazılım sizi virüsler, reklamlar, vb. karşı gerçekten de koruyor. Benden hepinize bir tavsiye: HİÇBİR zaman aynı anda 2 antivirüs programı kurmayın. Nedenini bilmiyorum ama bunu yaparsanız iki antivirüs programı da işe yaramıyor!“
  • “Bu sürümde her şey daha da pürüzsüz çalışıyor! Kesinlikle tavsiye edilir.“
  • “McAfee oldukça iyi. TotalAV ise daha iyi!“
Norton İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.norton.com/özel-teklif