eniyi10antivirüs
Reklamcı feragatnamesi

ZoneAlarm İncelemesi

-
Teklif Kullanılamıyor
Kararımız: ZoneAlarm, lisanslı antivirüs koruması ile birlikte güçlendirilmiş Güvenlik Duvarı sunmaktadır. Sağlam ücretsiz sürüm ve çok sayıda bonus özellik ile kişisel kullanım için ideal seçenektir.
TotalAV İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.totalav.com/özel-teklif

Şirket Hakkında

Zone Alarm, tüketici antivirüs ve yazılım ürünleri geliştiren bir internet güvenlik şirketidir. Bu yazılım ilk olarak Zone laboratuvarları tarafından geliştirilmiş ve daha sonra 2004 senesinde İsrail menşeli Check Point şirketi tarafından satın alınmıştır.

Check Point, yazılım işinde uzmanlaşmış ve BT Güvenliği için donanım ve yazılım çözümleri sunan çok uluslu bir şirkettir. Şirketin ürünleri arasında ağ güvenliği, uç nokta güvenliği, mobil ve veri güvenliğinden güvenlik yönetimine birçok ürün bulunmaktadır.

Ödüller ve Başarılar

ZoneAlarm’ın çetin Güvenlik Duvarı, antivirüs sektöründe güvenlik duvarı kapasitesi için referans olarak alınmaktadır. Geçtiğimiz on sene içerisinde Güvenlik Duvarı sıralamalarında birinci gelmeyi sürdürmüştür.

Antivirüs programının PRO sürümü 2016’da PC Mag Editörün Seçimi Ödülünü almıştır. Aynı zamanda üstün performansı için genel Mükemmellik derecesine layık görülmüştür. Bu antivirüs gelişmiş Güvenlik Duvarı özellikleri ve çok çeşitli bonus özellikleri ile övgü almaktadır.

Güvenlik Özellikleri

ZoneAlarm antivirüs, geleneksel antivirüslerin ötesinde bir dizi benzersiz güvenlik özelliği sunmaktadır. Bu antivirüs programının premium paketi –Extreme Security– kullanıcıların birinci sınıf bir antivirüs programından bekledikleri iç rahatlığını sağlayarak harika bir iş çıkarmaktadır.

Yeni kurulmuş antivirüs sistemleri, sistem tarafından resmi olarak belgelenmemiş siber güvenlik tehditlerine karşı savunmasızdır. Bu gibi tehditlere ‘Sıfır gün saldırıları’ adı verilir. Extreme Security, herhangi güvenlik anormalliğini saptamak için gerçek zamanlı denetim gerçekleştiren sıkı bir bulut imza veritabanı kullanmaktadır.
Bu özelliği sayesinde her türlü sıfır gün saldırılarına karşı koruma sağlar.

Extreme Security, e-posta eklentilerini kötü niyetli kodlar için güvenle taramak amacıyla ‘Sandboxing’ tekniğini kullanır. Antivirüs programı, kullanıcı tarafından onaylanmış e-posta eklentilerini toplar ve bunları güvenli biçimde karantinaya alınacakları sanal makineye gönderir. Sonra bu eklentiler teknolojinin güncel virüs tanımlarına göre taratılır. E-postaların tüm zararlı içerikleri taratılır, ayrılır, tanımlanır ve silinir. Bu virüslere ait bilgiler daha sonra Zone Alarm ağına gönderilerek diğer kullanıcıları korumak için kullanılır.

Bu teknolojinin antivirüs programı işletim sisteminin en temel unsurları üzerinde çalışır. Yazılımın çekirdek düzeyinde taranması ile hızla güncellenebilir imza listeleri ve özelleştirilebilir tarama modları sayesinde derinlemesine koruma sağlanır.

Bu antivirüs programının en çok övgü alan güvenlik özelliği gelişmiş güvenlik duvarıdır. Extreme Security, en yenilikçi bilgisayar korsanlığı girişimlerini dahi engelleyen tescilli teknolojisi OSFirewall’u içermektedir. COM, SCM gibi saldırılar ve diğer işlenmemiş veri erişim saldırıları saptanır ve engellenir. İki yönlü güvenlik duvarı sadece dışarıdan gelen saldırıları engellemekle kalmaz, aynı zamanda açık ağlara saldırmayı amaçlayan kurulu zararlı yazılımları da önler. Yazılımın Entegre Öldürme Kontrolleri ağa bilgi sızdırmaya çalışan tüm programları yok eder.

Extreme Security’nin zaten güçlü olan antivirüsü Otomatik Kablosuz Ağ Güvenlik aracı ile daha da güçlendirilmiştir. Bu araç, belirli bir ağ için en uygun güvenlik duvarı politikasını bulmak ve uygulamak amacıyla kablosuz ağları analiz eder.

Ek Özellikler

Bu yazılım, az sayıda başka güvenlik uygulamasının sunduğu çok sayıdaki ek güvenlik özellikleri ile tanınmaktadır. ZoneAlarm, chrome kimlik avı koruma uzantısı ile Chrome tarayıcılara ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Bu eklenti yazılımın Gelişmiş Tarayıcı Koruması özelliğini kullanarak URL’leri tarar ve kullanıcıların güvenlik tehdidi oluşturan sitelere erişimini engeller. Sisteme yük olan masaüstü kimlik avı koruma uygulamalarını kullanmak yerine bu özellik yer kaplamaz ve kullanıcılar için kolay bir alternatif sunar.

Kullanıcıların tuş hareketlerini kaydederek önemli şifreler ve kullanıcı adlarının bulunması için tuş kaydedici programları geliştirilmiştir. Extreme Security, tuş kaydedici programları saptayan ve bunların kullanıcı cihazlarında çalışmasını önleyen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, sisteminizin güvenliği için tehdit oluşturan çeşitli bilgisayar korsanlığı tehlikelerine karşı etkin koruma sağlar.

Zone Alarm, şirketin IDrive adlı ortağında barındırılan 5GB’lık cömert bir online yedek özelliğine sahiptir. Bunlara ek olarak, bu yazılım Identity Guard tarafından geliştirilmiş kullanışlı bir özelliği de desteklemektedir. Bu hizmet bir sene boyunca hiçbir ücret almaksızın kimlik ve kredi hırsızlıklarını denetleme kolaylığı sunmaktadır. Ayrıca, Identity Lock işlevi de kullanıcı tarafından girilen kişisel bilgileri güvenli bir şekilde kontrol eder.

Daha önce de belirttiğimiz üzere Zone Alarm’ın bu ek özellikler listesinin sonu yoktur. Bu yazılım aynı zamanda çalınmış dizüstü ya da diğer cihazlarınızı takip etmeye yardımcı olan ‘Bilgisayarımı Bul’ gibi premium özellikler de sunmaktadır. DefenseNet ise yazılımın başka bir önemli özelliğidir. Bu yazılım güvenlik tehditlerinin gerçek zamanlı denetlenmesini sağlar ve güvenlik tanımlarından oluşan güncel bir veritabanı kullanır.

Müşteri Desteği

Şirket, müşterilerinin üründen memnun kaldıklarından emin olmak için kapsamlı bir destek merkezi kurmuştur. Bu destek sistemi, müşterilerin tüm sorularına haftanın 7 günü 24 saat yanıt veren canlı sohbet desteği ile eksiksizdir.

Eğer canlı sohbet size göre değilse uygulamada bir talep sistemi mevcuttur ve aktif bir kullanıcı topluluğu bulunmaktadır. Bununla da kalmaz, şirket bir dizi online eğitim içerikleri ve ücretsiz telefon numarası ile faturalamaya ilişkin her türlü sorunuza yanıt vermektedir.

Özetle

ZoneAlarm, güçlü güvenlik duvarı ile ödüllü Kaspersky tarafından desteklenen etkin bir antivirüsü bir araya getirmektedir. Çok çeşitli özellikleri ve sağlam ücretsiz sürümü ile eksiksiz bir güvenlik yazılımına ihtiyaç duymayan ama en iyi güvenlik duvarına sahip olmayı isteyen kullanıcılar için ideal seçimdir.


ZoneAlarm Ürün Karşılaştırmaları

ZoneAlarm Free Antivirus
ZoneAlarm Pro Antivirus + Firewall
ZoneAlarm Extreme Security
Sadece Windows
Sadece Windows
Windows, android & iOS
1 yıl - 5 adet
1 yıl - 5 Cihaz
Antivirüs ve Casus Yazılım Koruması
Gelişmiş Güvenlik Duvarı
İki Yönlü Güvenlik Duvarı
Kimlik Koruma
Oyun Modu
Web Denetleyici
Kimlik Avı Koruması
Tehdit Giderme
Gerçek Zamanlı Bulut Güvenlik
7/24 Online Destek
Fidye Yazılım Koruması
Mobil Güvenlik
Tehdit Emülasyonu
Tuş Kaydedici Koruması
TotalAV İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.totalav.com/özel-teklif
ZoneAlarm hakkında yorum yaz
Başkalarına yardımcı olmak için düşünceleriniz paylaşın
Captcha
ZoneAlarm Kullanıcı Yorumları
  • “Bu web sitesi bugün piyasada mevcut en iyi internet güvenlik ürününü sunuyor. Web sitesi çok iyi ve kullanıcı dostu tasarıma sahip. Bulabileceğiniz en iyi internet güvenlik ürünlerinden biri. İyi bir antivirüs ve güvenlik duvarı arayan tüm genel internet kullanıcılarına bu ürünü tavsiye ederim.“
  • “Hiç şüphesiz satın alabileceğiniz en iyi güvenlik duvarı bu.“
  • “EN İYİ antivirüs ! ! Tüm zamanların en iyi virüs koruması ve güvenlik duvarı!! Çok verimli ve kullanımı kolay.“
TotalAV İndirin - Bilgisayarınızı virüsler, bilgisayar korsanları ve siber saldırılardan koruyun
Siber dolandırıcılık kurbanı olmayın. Gizli bilgilerinizi şimdi zararlı yazılımlardan koruyun!
www.totalav.com/özel-teklif